Be@rbrick: Bump Of Chicken (Yellow) *Open/Complete*
Browse our items and enjoy safe, and secure checkout through eBay!
*eBay links contain affiliate information, which means we may receive a small commission if you make a purchase.
Bearbrick Bump Of Chicken (Yellow)
Released in July 2019, the Bump Of Chicken series were sold in blind boxes making the figure purchases completely random. Bump Of Chicken is a highly influential four-piece Japanese alternative rock band formed in 1994 in Sakura, Chiba. The band is known for their melodic sound, sensitive lyrics written by frontman Motoo Fujiwara, and a significant presence in Japanese popular culture through numerous anime, film, and video game theme songs. The figure comes in opened condition with tight joints and good paint applications. The figure originally came to us in a sealed bag, however it was opened to take photographs.
| Weight | 3 oz |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6 × 1 in |
| Type | Action Figure |
|---|---|
| Franchise | Bump Of Chicken |
| Brand | BE@RBRICK |
| Scale | 100% |
| Material | Plastic |
| Theme | TV, Movie & Video Games |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Time Period Manufactured | 2010-2019 |
| Year Manufactured | 2019 |
| Color | Yellow |
| Animal Species | Bear |
| Item Height | 7 cm |
| Age Level | 15+ |
| Unit Quantity | 1 |





















