Be@rbrick X-Men Happy Kuji: Magneto 400% (L@st Prize) *Sealed*
Browse our items and enjoy safe, and secure checkout through eBay!
*eBay links contain affiliate information, which means we may receive a small commission if you make a purchase.
Related Post: Be@rbrick X-Men Happy Kuji Figure List
Bearbrick X-Men Happy Kuji: Magneto 400% (Last Prize)
In a collaboration between Bearbrick & Marvel these figures were released in April 2022 as part of a Happy Kuji campaign. Japanese Kuji (くじ) are Lottery Style contests wherein you have to purchase a “lottery ticket” to determine which figure you will receive from the set; the rarest being the SP Prize & Last Prize figures, with each case only containing one of each. The figure comes complete, and factory sealed in the box. The box does show some signs of wear due to age/storage, but will still display fine if you choose to keep them sealed.
| Weight | 27 oz |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 8 × 8 in |
| Packaging | Original (Unopened) |
| Type | Action Figure |
|---|---|
| Franchise | Marvel (MCU) |
| Character | Magneto |
| Brand | BE@RBRICK |
| Movie | X-Men |
| TV Show | X-Men |
| Scale | 400% |
| Material | Plastic |
| Theme | Comic Book Heroes |
| Convention/Event | Happy Kuji |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Time Period Manufactured | 2020-Now |
| Series | X-Men Happy Kuji |
| Year Manufactured | 2022 |
| Item Height | 11 in |
| Unit Quantity | 1 |

















