Disney Pixar Toy Story 4: Sepia Sheriff Woody (Ichiban Kuji Last Prize) *Open/Complete*
Browse our items and enjoy safe, and secure checkout through eBay!
*eBay links contain affiliate information, which means we may receive a small commission if you make a purchase.
Related Post: What Are Japanese Kuji & How Do They Work?
Disney Pixar Toy Story 4: Sepia Sheriff Woody (Ichiban Kuji Last Prize)
In a collaboration between Disney & Bandai, these figures were released 2019 as part of a Kuji campaign exclusive to Japan. Japanese Kuji (くじ) are Lottery Style contests wherein you have to purchase a “lottery ticket” to determine which figure you will receive from the set. The “Last Prize” figure is awarded once one of each prize has been given away. The person purchasing the ticket that corresponds to the last figure in the set also wins the “Last Prize”; ie one of each prize has been given away. There are generally multiples of each figure in a case (with the exception of the “Prize A” and the “Last Prize” figure), so the Last Prize does not correspond with purchasing the last remaining ticket.
The figure comes complete in an open box, and stands roughly 12 inches tall. The box does show a bit of wear due to age/storage, especially around the cardboard handle, however the handle does fold inside the box and it will still display fine if you choose to keep it in the boxed.
| Weight | 31 oz |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 8 in |
| Character/Story/Theme | Woody |
|---|---|
| Height | 12" |
| Brand | Bandai |
| Convention/Event | Ichiban Kuji |
| Year | 2019 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Franchise | Pixar |
| Movie Title | Toy Story |







































