Shop by Brand: NECA
NECA Aliens: Glow In The Dark Big Chap (Comic Con Exclusive) *Sealed*
See Other Items In This Category: Alien/Predator
$79.99
Sold Out
Browse our items and enjoy safe, and secure checkout through eBay!
*eBay links contain affiliate information, which means we may receive a small commission if you make a purchase.
NECA Aliens: Glow In The Dark Big Chap (ComicCon Exclusive)
Released in 2020 this figure was intended to be exclusive to San Diego Comic Con (SDCC), however due to the events of 2020 it was released through Walmart department stores in very limited quantities. The figure comes new in a factory sealed box, however the boxes may show some slights signs of wear due to age/storage, but will still display fine if you should choose to keep it sealed.
| Weight | 17 oz |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 8 × 4 in |
| UPC | 634482517062 |
| Type | Action Figure |
|---|---|
| Franchise | Alien |
| Character | Big Chap |
| Brand | NECA |
| Movie | Alien |
| Material | Plastic |
| Scale | 1:12 |
| Theme | TV, Movie & Video Games |
| Convention/Event | San Diego Comic Con |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Time Period Manufactured | 2020-Now |
| Year Manufactured | 2020 |
| Color | Glow In The Dark |
| Animal Species | Alien |
| Features | Glow In The Dark |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Height | 7 in |
| Age Level | 17 Years & Up |
| Unit Quantity | 1 |



















